Makita MR007G 40V Bluetooth DAB/DAB+ Radio

Makita MR007G 40V Bluetooth DAB/DAB+ Radio
Name
Body Only
Code
842MR007GZ
Product information
- MR007G The subwoofer on the bottom & the midrange/treble speakers on both sides provide deeper & richer high quality sound to suit various music genres
- MY EQ (my equalizer) mode enables to independently adjust treble, midrange and bass for a desired sound quality
- DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting)
Product specification
| Brand | Makita |
|---|---|
| Child Display Name | Body Only |
| Height | 305mm |
| Kit | Body Only |
| Length | 285mm |
| Total Weight | 5.3kg |
| Voltage | 40V |
| Width | 172mm |
Reviews
There are currently no reviews of this product, why not be the first to write one?

